czwartek, 30 listopada 2017

Piknik Naukowy „Biegiem do historii”18 października w Powiatowym Zespole nr 6 w Brzeszczach odbyła się szósta edycja Pikniku Naukowego – tym razem pod hasłem „Biegiem do historii”.
Główną atrakcją imprezy był bieg patrolowy ulicami Brzeszcz, podczas którego poszczególne drużyny odpowiadały na pytania związane z historią naszego regionu. Pytania przygotowali uczniowie klasy 2i i 3i pod kierunkiem nauczyciela historii, korzystając z księgozbioru biblioteki , w tym z bogatego materiału ikonograficznego. Nawiązywały one do życia i działalności patrona szkoły Kazimierza Bielenina, a także do działalności wybitnych mieszkańców naszego regionu podczas II wojny światowej, a w szczególności pomocy więźniom obozu KL Auschwitz.
Pytania dotyczyły również aktualnych struktur samorządu terytorialnego (Urząd Gminy). Dodatkowo uczestnicy musieli wykorzystać swoje umiejętności posługiwania się mapą, co pozwoliło na zaznajomienie się z topografią najbliższej okolicy.
 Zarówno dla uczestników biegu- uczniów gimnazjów, jak i dla uczniów przygotowujących zestawy pytań, była to swoista lekcja historii, a także lekcja poszerzająca wiadomości z wiedzy o społeczeństwie i geografii. Takie były też założenia organizatorów biegu.
Innym elementem promującym czytelnictwo, były przygotowane przez uczniów klasy 2i ”Legendy polskie”, których wysłuchali uczniowie szkoły podstawowej. Dopełnieniem tej lekcji historii i lokalnego patriotyzmu była przygotowana przez uczniów wystawa „Brzeszcze- moja mała ojczyzna na starej fotografii”.
Szkoła podczas organizacji imprezy podjęła współpracę ze środowiskiem lokalnym: z gimnazjami i szkołami podstawowymi na terenie Brzeszcz, Urzędem Gminy Brzeszcze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz